דרגת קלייה בינונית

דרגת קלייה בינונית היא דרגת קליית קפה בטמפרטורה בינונית שאליה מגיעים בשלב הפיצוח הראשון של פולי הקפה. זו דרגה שבה החומציות נמוכה והטעמים פירותיים, אך עדיין נשמר טעם הקלייה המוכר לנו מהקפה

דרגת קלייה בינונית היא דרגה של קליית פולי הקפה שאליה מגיעים בטמפרטורה בטווח של 220-200 צלזיוס, ולפעמים מעט יותר. היא נקראת גם קליית סיטי City.

מתי ואיך נוצרת הקלייה הבינונית

כשאנו קולים קפה נשמע פיצוח (קראק) של הפולים, המזכיר את פיצוח גרעיני התירס כשהם הופכים לפופקורן. בסוף שלב הפיצוח הראשון של הפולים מוציאים אותם וממתינים כמה ימים עד שהגזים ייפלטו. לאחר מכן אפשר להתחיל בתהליכי הטחינה והחליטה.

רוצים לקבל עדכונים על כל מה שחדש בעולם הקפה?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו

מראה ותכונות הפולים

מראה הפולים המתקבל מהקלייה הבינונית הוא חום כהה יותר מאשר בקלייה הבהירה ובעל גוף גדול יותר. בנוסף הפולים יבשים ושומניים פחות מאשר בקלייה הכהה יותר. כמו כן מרקם הפולים עדין.

קליית פולים בדרגת קלייה בינונית

הטעמים של קפה בקלייה בינונית

לקפה בקלייה בינונית חומציות בינונית (מאוזנת), וטעם הקפה בדרגה זו יזכיר לכם את טעם הקרמל. תוכלו למצוא בקפה בקלייה בינונית גם טעמי נוגט, אגוזים, סוכר או חמאת בוטנים.

יתרונות הקפה בקלייה בינונית

קולי קפה מעדיפים הרבה פעמים את הקפה בקלייה הבינונית, משום שהוא קל יותר להכנה מאשר בקלייה הבהירה. יתרון נוסף הוא שהחומציות בו נמוכה יותר מאשר בקלייה הבהירה, אך עדיין נשמרים טעמי הפירות. גם עבור שותי הקפה הטעם נגיש יותר מאשר שיטת הקלייה הבהירה, המשויכת לגל השלישי של הקפה. בקלייה הבינונית יש גם יותר קפאין מאשר בקלייה הכהה יותר, ויש לכך יתרונות בריאותיים (קראו עוד על מיתוס הקפאין).

איפה ואיך שותים קפה בדרגת קלייה בינונית?

הקפה שאותו קולים בתחילת הקלייה הבינונית, הנקראת גם סיטי או מדיום, נהוג לשתייה בעיקר בארצות הברית, ולכן נקרא גם אמריקן – American.

קפה בקלייה בינונית מתאים לחטיפים של שעות הבוקר או הצהריים. טעמו המאוזן מעדן טעמים כבדים ומוסיף עומק לטעמים קלילים יותר.

בגזרת המתוקים כדאי לשתות אותו עם:

  • מאפינס
  • קרואסון שקדים
  • סלט פירות או גרנולה עם פירות

ובגזרת המלוחים:

  • קיש
  • כריכים קרים

וכמו תמיד חלב ושמנת יכולים להוסיף המון. כמו כן הקלייה הבינונית מתאימה לקפה קר וכן לקפה חם.

סגנונות ודרגות של קלייה בינונית

לקפה בקלייה בינונית שמות נוספים שלעיתים קשורים לרמת הקלייה של הקפה:

לייט/American/breakfast

קליית לייט היא מהשלבים הראשונים של הקלייה הבינונית. לשלב זה מגיעים בטמפרטורה של 205 מעלות. בדרגה זו אין שומן כלל והפולים יבשים. דרגה זו נהוגה כאמור בארצות הברית, ולכן כפי שציינו, היא קרויה גם American.

ברייקפסט או breakfast הוא עוד שם לקלייה בינונית בדרגת לייט. היא קיבלה את שמה כי הקפה בדרגת קלייה זו כאמור הולך מצוין עם ארוחת הבוקר.

לייט סיטי Light City

לדרגת הלייט סיטי מגיעים בטמפרטורת 219 מעלות. כמו קליית לייט גם קליית לייט סיטי נחשבת קלייה בינונית. בשלב זה הפולים מקבלים צבע חום בבהירות בינונית. קפה בקליית לייט סיטי מוסיף טעם מתוק ועשיר לקפה.

קליית פול סיטי Full City

הפירוש המילולי של קליית פול סיטי הוא קלייה בינונית מלאה. אך למעשה זו דרגת ביניים בין הקלייה הבינונית לכהה, ויש המשייכים את שלב זה לתחילת הקלייה הכהה. שלב זה מתרחש בערך בטמפרטורה של 230 מעלות, והוא מתרחש שניות לפני הפיצוח השני. תחילת הפיצוח השני נקראת פול סיטי פלוס, וזו כבר תחילת הקלייה הכהה. בקליית פול סיטי הפולים לא מאוד שומניים ומתחילה בהם שכבת השומן הראשונה. קלייה זו נקראת גם קלייה איטלקית.

לסיכום אם אתם מחפשים קפה עם חומציות נמוכה, עם טעמי הפירות המתוקים אבל עדיין עם טעם הקלייה המוכר לכם מהקפה, קלייה בינונית היא הקלייה בשבילכם והיא מתאימה לכל סוגי הקפה. ניתן להשיג אותו בבית הקלייה האהוב עליכם. אם אתם מחפשים בית קלייה טוב, תוכלו לעיין ברשימת בתי הקלייה שלנו ולמצוא את התערובת המתאימה לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מדריכים

הקפה לא רק ממריץ את האנרגיה שלנו, אלא גם ממריץ את מערכת העיכול. אם רציתם לדעת מדוע שתיית קפה גורמת לכם לרצות לגשת לשירותים, המאמר הזה בשבילכם
לפי סקר שערך מכון המחקר קנטר TNS, כמעט 80% מהישראלים שותים לפחות כוס קפה אחת ביום, ו-93.3% מהישראלים מעדיפים לשתות...
כשאנחנו שותים קפה דלוח עם טעם פגום, אנחנו ממהרים להאשים את פולי הקפה או לתלות את האחריות לכך על תהליך...