חיפוש
Close this search box.
חיפוש

מגזין המון קפה

סקירות מעמיקות, מדריכים ומאמרים מרתקים
בכל הנושאים החשובים והמעניינים בעולם הקפה.

מקציף חלב אוטומטי Subminimal NanoFoamer Pro

מאת: מערכת המון קפה

אורגני או סחר הוגן? על תוויות והסמכות בעולם הקפה 

מאת: שרון גולצמן / שיח קפה
לחנות הקפה או הסופרמרקט נכנס צרכן המודע להשלכות החברתיות והסביבתיות שיש לייצור קפה, מרים שקית אחת, מרים את השניה ומזהה הבדל: על אחת מצויין ״Fair Trade" ועל השנייה ״Rainforest Alliance״. במה עליו לבחור? ובכן, הגיע הזמן לשאול מה המשמעות של כל התוויות האלו והאם הן באמת משפיעות לטובה על תעשיית הקפה? … המשך קריאה >

טריות של קפה ירוק 

מאת: שרון גולצמן / שיח קפה
לא משנה כמה קופסאות מתוחכמות לאחסון קפה תקנו, כמה מקפיאים מלאי קפה בשקיות ואקום קטנות יש לכם, או אם אתם קונים קפה טרי מבית הקלייה פעם בשבוע – יש משתנים שלא נמצאים בידיים שלנו אלא תלויים בבית הקלייה – אחד מהם הוא הטיפול בקפה ירוק. כולנו מבינים שקפה בקלייה טריה זה הבסיס של כוס קפה איכותית, אבל מה לגבי טריות הקפה שעדיין לא נקלה? … המשך קריאה >

פופולרי בהמון קפה

סקירות ומדריכים

שיטות להכנת קפה

מערכת המון קפה

לכולנו יש את הדרך שלנו להכין קפה, בואו להרחיב את הידע ולהכיר שיטות מסורתיות להכנת קפה, ושיטות מודרניות שאינן מתבססות על מכונת האספרסו.
המשך קריאה >

סוגי משקאות קפה

מערכת המון קפה

כולנו מכירים אותם, ושותים אותם מדי יום – אך ההגדרות השונות של משקאות הקפה עלולות  להיות קצת מבלבלות.  הסברים, מתכונים ועוד – ברשימה הבאה.
המשך קריאה >

עיבוד קפה: המדריך המלא

מאת: סער אברשי / שיח קפה
המילה ״עיבוד״ יכולה להטעות ולגרום לנו לחשוב שמדובר בתהליך מלאכותי שעובר הקפה כחלק משרשרת הייצור שלו. בפועל, זו השיטה שבה מקולפים ומטופלים פולי הקפה בדרכם לכוס שלכם, והחשיבות שלה לפרופיל הטעמים קריטי במיוחד…. המשך קריאה >

המדריך המלא לחובב הקפה המתחיל

מאת: מערכת המון קפה
אילו שיטות קיימות להכנת קפה, מה ההבדל בין קלייה בינונית לקלייה כהה? מה זה קפה הגל השלישי ואיך טועמים קפה כמו המקצוענים? אנחנו גאים להציג בפניכם את המדריך המלא לחובב הקפה המתחיל … המשך קריאה >

המדריך השלם לטעמי קפה

מאת: תבור רם
הקפה שלכם יוצא מר מדי? או דווקא חמוץ? ואיך משיגים קפה במתיקות מעודנת? אתם מוזמנים לקרוא את המדריך השלם לטעמי קפה שהכנו עבורכם, שיעזור לך להשיג איזון טעמים מושלם… המשך קריאה >

המדריך המלא להקצפת חלב

מאת: מערכת המון קפה
הקצפת חלב יכולה להפוך את הקפה שלכם למושלם, אבל איך עושים את זה נכון? תשמחו לדעת שלא חייבים ציוד יקר כדי ליצור חלב מוקצף איכותי. לפניכם המדריך המלא להקצפת חלב בבית… המשך קריאה >

עוד בהמון קפה

גיישה זן קפה

איך הפך הגיישה לזן הקפה המבוקש בעולם

זמן קריאה: 4 דקות
במשך שנים זן הגיישה (Gesha) כבש את עולם הקפה עם פרופיל טעמים יוצא דופן והיסטוריה מסקרנת.
מזן קטן ומסתורי הפך לכוכב על במות תחרויות עולמיות, קולקציות מוגבלות בבתי קלייה מובחרים ומכתיב קצב חדש למחירי קפה בשוק העולמי. אז מה הסיפור של הגיישה?

בורבון וורוד המון קפה

בורבון ורוד

זמן קריאה: 4 דקות
לפעמים צריך קצת ורוד בחיים, אפילו בקפה. זן הבורבון הורוד זוכה לאהבה מיוחדת ותשומת לב בקהילת הספשלטי, על במות תחרויות ובתי הקלייה הטובים בעולם.
אז איך הזן נכנס לחיינו, והאם הוא שווה את ההייפ או שמא מדובר בשיווק מוצלח נטו?

השפעת כוס הקפה על טעם הקפה

כוסות קפה 

זמן קריאה: 4 דקות
אנשים חכמים אומרים שאסור להסתכל בקנקן, אלא במה שבתוכו. אבל לפעמים חשוב גם להתבונן ולבחון את הקנקן, או במקרה שלנו – לבחון את הכוס. כוס הקפה האהובה עליכם מהווה חשיבות מיוחדת מבחינה רגשית, חושית ואפילו היסטורית. לפעמים כדי להבין יותר טוב את הקפה שבכוס, צריך להבין איך הכלי ממנו אנו שותים משפיע עליו.

זני הקפה שכל חובבי הגל השלישי חייבים להכיר

זני הקפה שכל חובבי הגל השלישי חייבים להכיר 

זמן קריאה: 4 דקות
אחד הדברים המשמעותיים המפרידים בין תעשיית קפה הגדולה לבין תעשיית הקפה-ספשלטי הוא הדגש על הזנים השונים. בעולם הספשלטי לא יקרה מצב שעל שקית קפה לא יצויין הזן או לפחות הקבוצה אליה הזנים משתייכים. בעוד שבעולם של תעשיית הקפה הגדולה נוטים לדבר בעיקר על "ערביקה או רובוסטה" שאלו מינים של קפה ולא זנים. 

חוות התקווה - גרנחה לה אספרנזה 

חוות התקווה – גרנחה לה אספרנזה 

זמן קריאה: 4 דקות
בימים אלו, אין הרבה רגעים מנחמים או מרגיעים וכוס הקפה מקבלת מעמד אפילו יותר חשוב במעין שגרה שבורה. בתקופה בה אנחנו מנסים לא לאבד את התקווה, אפשר לשאוב מעט השראה מ"חוות התקווה" – או בשמה בספרדית – גרנחה לה אספרנזה (Granja La Esperanza).

שימושים שונים לחלקי קפה קפה הוא לא רק פולים

קפה הוא לא רק פולים

זמן קריאה: 4 דקות
"קפה הוא פרי" היא מנטרה שחוזרת על עצמה לא מעט בעולם הספשלטי. מטרתה כמובן להסביר שקפה הוא לא רק משקה, ואינו מוצר מדף. קפה הוא מוצר חקלאי, קפה הוא פרי מיוחד במינו. 

אם כך, מה עם שאר חלקי הצמח? האם רק לגרעין הקפה יש ערך, או שאולי נוכל למצוא עניין ביתר חלקי הצמח?

מושגים ומונחים נפוצים בעולם הקפה

זמן קריאה: 4 דקות
שפה היא חלק מאוד חשוב בכל תרבות. לאסקימואים יש עשרות מילים לתאר שלג, ולנו הישראלים – אין אפילו מילה אחת ל'קאפינג'. המידע הנגיש ביותר על קפה זמין בשפה האנגלית, ונראה שהאקדמיה ללשון לא ממהרת למצוא לביטויים שונים מקבילות בשפתנו. בכך אנחנו נותרים עם אתגר גדול בתרגום ביטויים שונים, וכדי ששיחה בין חובבי קפה לא תשמע לכם כמו ג'יבריש, הרי לכם מילון מונחים וביטויים נפוצים .

חוות דאטרה

חוות דטרה

זמן קריאה: 4 דקות
חוות קפה דטרה (Daterra), או בתרגום ישיר "מן האדמה" נמצאת באזור סראדו מינארו, אזור המפורסם בתנאי גידול אופטימליים לקפה. דטרה מסמלת את ההתמדה של משפחת פסקואל לייצור קפה באיכות גבוהה ומובילה – מעין תו איכות בייצור הקפה הברזילאי.
חוות הקפה שמה לעצמה מטרה של ייצור קפה ספשלטי המבוסס על שימור הסביבה ופיתוח חברתי.

אירוע הקפה הגדול של השנה

זמן קריאה: 4 דקות
כמידי שנה מתאספים אנשי קפה מכל העולם, חובבנים ומקצוענים כאחד לשלושה ימים גדושים בקפה, כדי להכיר, לגלות וללמוד על כל מה שחדש בעולם הקפה.
השנה הכנס היה קרוב לבית, באתונה.

אז מה קרה שם, אילו מוצרים חדשים נחשפו ומה בכלל החשיבות של אירועים כאלו?

בקרוב..
דילוג לתוכן